خانه > روزانه > راه بنداز – جا بنداز

راه بنداز – جا بنداز

فتق در باور رایج و طبق معمول غلط ما ایرانیان مشکلی مردانه توصیف می‌شود در حالی که این طور نیست اما چون بسیار بامزه است ما نیز در اینجا از همین باور اشتباه استفاده می‌کنیم که کمی حال کنیم و خدای ناکرده بر مبنای فاکت‌های دقیق حرف نزده باشیم.960019_10152455555727788_1691874639_n

طبق تشخیص پزشکان و کارشناسان یکی از دلایل ابتلا به این بیماری محکم فوت کردن است. البته جسم سنگین بلند کردن هم هست. اما فوت قایم یا همان فوت محکم چنان که صورت به سرخی گراییده، گردن تپل شود، عضلات از دوقولو پا گرفته تا حوالی کتف منغبض شده و در عین حال موجب گرفتگی گردن که به دلیل کم تحرکی مزمن اغلب در هنگام چنین حرکاتی می گیرد بشود، این فوت همانا فوت قایم است. اما فوت قایم اغلب زمانی نیاز است که آن شیپور نازنین را برعکس قرار باشد بدمیم. چرا که اگر درست بدمیم چندان قیامتی لازم نیست به پا کنیم. شرم بر ما باد که ملت انقلابی را نادیده می انگاریم. با این حال دید انتقادی مان که از فرنگی‌ها یاد گرفته‌ایم ما را بر آن داشته تا کمی در نحوه‌ی دمیدن در شیپور مداقه کنیم و این احتمال اندک را در نظر بگیریم که شاید بتوان شیپور را از همان طرف کوچک‌تر که در دهان جای می‌گیرد و مکانیزم آن طوری طراحی شده که صدا را زیادتر هم می‌کند و نیاز به زور اضافه و ماست‌مالی هم ندارد بدمیم.

از بد روزگار اینکه این بیماری به‌شدت واگیردار است و با شستن دست و یا حمام کردن نیز از بین نمی رود حتی از این باند اتوبان در حالی که در ماشین هستیم به باند جهت مخالف در حالی که آنها هم در ماشین هستند سرایت می‌کند. عجیب ویروسی است که یحتمل منشا غربی دارد. چرا که آنها پادزهر اش را ساخته‌اند و سالهاست که دیگر به چنین بیماری مبتلا نمی‌شوند (بیشرف‌ها!) اما به علت تحریم‌های یک جانبه ما هنوز قادر به تامین داروی این بیماری نیستیم. جا دارد در اینجا اعتراض حقوق بشری خود را نیز بار دیگر مطرح کنیم و از بان کی مون درخواست کنیم که مساعدت لازم در این خصوص را مبذول فرمایند.

از آنجا که دید روشنفکرانه ما بررسی انتقادی را سرلوحه کار ما قرار داده و دکتر هم نیستم که قرار باشد تا نسخه‌های لازم را بپیچیم لذا ما در این نوشته در حال اقتراح هستیم و صرفن به برخی پیامدها و علل این بیماری مهلک اشاره می‌کنیم. خواننده فهمیمی که شما باشید چنان که به این بیماری مبتلا نیستید می‌توانید اندکی خیالتان راحت شود و سعی کنید با مبتلا کردن خود به دیگر امراض همچون انواع سرطان و سیروز کبدی و … اقدام فرمایید. این روش حقیقتن شرم‌آور است و دارنده‌ی این بیماری و ناقل آن هیچ بویی از انسانیت و اخلاق نبرده‌اند. کفر نعمت خدا کرده و جایشان کنج جهنم است.

با اندک آزمایشی می‌توانید از سلامتی خود در این خصوص مطمئن شوید. این تست سلامتی شامل لخت ایستادن در جلو آینه و بررسی اندازه و حالت دستگاه‌های تولید مثل‌تان نیست. اساسن این روش از آنجا که صرفن مردانه است منسوخ و مبتلایان به این بیماری نیز تنها اجناس ذکور ملت نیستند. راحت باشید . کافی است تا به چک لیست تحتانی ما توجه کنید و خود را بیازمایید.

یکی از شعارهای ملی ما که باعث شده تا به کوری چشم دشمنان هر گونه بهره‌وری و استفاده‌ بهینه از منابع را در داخل کشور کم کنیم شعاری است به نام «راه بنداز – جا بنداز» . ناگفته نماند که محققان ما در حال بررسی پیشرفت چشمگیر ما در پایین آوردن مداوم بهره‌وری هستند و در اولین فرصت نتایج تحقیقات خود را به طور رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهند.

این شعار چنان برایمان جدی است که جنبه‌ی هویتی یافته حتی بیش از انرژی هسته‌ای ومصادیق آن در همه جا موجود است. این شعار در آخرین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور به عنوان شعار برگزیده انتخاب شده و تا زندگی روزمره ما ایرانی‌ها حضور دائمی دارد. با این حال و از بد روزگار یکی از عوامل ابتلا به بیماری فتق است.

به بک مثال بی‌ربط توجه کنید:

در نظر بگیرید پسران و دخترانی را که به دلیل اختراع میل جنسی توسط فروید صهیونیست و یا دلایل دیگر با هم دوست می‌شوند بعد احساس می‌کنند عاشق همدیگر هستند. از آنجا که در جامعه بدبخت و بی‌هدف و آواره‌اند هر روز بیشتر به این نتیجه می‌رسند که عاشق همدیگر هستند لذا با هم ازدواج می‌کنند حال آنکه در تمام مدت دوستی، در حال ردیابی یکدیگر با دستگاه‌های ماهواره‌ای و تجسسی بوده‌اند که مبادا آن دیگری به کسی نگاه کرده باشد. با کسی قر داده باشد. با کسی خلوت کرده باشد ( اصولن در تفکر میهنی ما حضور در مکان‌های خلوت مساوی بهره‌برداری فوق‌العاده از تجهیزات جنسی است) با کسی بیش از آنکه لازم است حرف زده باشد و … و یکریز به هم ور رفته‌اند و روح و روان خود را در معرض سایش سخت‌ترین سمباده‌ها قرار داده‌اند با این حال هر بار که در تنهایی به هم فکر کرده‌اند از آنجا که قرار نبوده با هم گفتگو کنند به عکس هم نگاه کرده و اشک در چشمانشان حلقه زده و بیش از پیش از این نکته که عاشق هستند شاد شده و انرژی گرفته و خداوند را شکر کرده‌اند. کتابهای شعر شاعران گمراه و بچه‌باز که در این زمینه بس منحرف کننده است را هم ورق زده‌اند که دایما می‌گوید اگر محبوب یک خنده کرد کافی است تو الاغ‌اش باشی. حالا با کمی بهره از هوش سرشاری که در اختیار دارید همین فرمول را ببینید در چه جاهایی که نمی‌توان به کار برد.

در این فضا طبق تحقیقات محققان دلسوز و گمنام بیش از 88 درصد وقت این زوجین در تمام عمر صرف بگو مگو می‌شود و اینکه آن دیگری از نعمت فهم و درک و شعور بی‌بهره است و عمر گوینده در این وادی هدر رفته است. البته هدر روی عمر فردی از آنجا که یکی از علل فقدان بهره‌وری جمعی است مطلوب است، با این حال باید راهی برای آن پیدا کرد که موجب فتق نشود وگرنه به خودی خود بد نیست.

محققان وطنی در موسسه هرمونتیک ایرانیان در معنای شعار فوق الذکر بسیار غور کرده‌اند و تا به حال بیش از 3 هزار نفر ساعت وقت برای تشریح و تفسیرهای آن وقت صرف کرده‌اند و بیش از ۷۰ جلسه در این زمینه تشکیل داده‌اند. با این حال هنوز قادر به درک دقیق این شعار نشده‌اند. در مقدمه تفسیر این شعار که تا کنون به مرحله چاپ نزدیک شده، آمده است که : مهم انجام دادن کار است و نه نتیجه آن. مهم آن است که کاری را انجام بدیم حالا بعدش یه کاریش می کنیم. بالاخره اگه بعدن کاری نداشته باشیم بکنیم کف می‌کنیم. وقتی بودجه‌ای هست ابتدا خرجش کن بعد توجیه‌اش کن. (کتاب‌های مدیریتی و روانشناسی در این زمینه بس راهگشاست) ابتدا یک کاری را انجام بده بعد بدان فکر کن که چطور باید انجامش داد و حالا که اینطور شد چکارش کنیم و چه خاکی بر سر خودمان بریزیم. البته این بخش چه خاکی بر سر خودمان بریزیم و دیگر بخش‌هایی که چندان لحن مناسبی ندارند خط خورده و احتمالن در ویرایش‌های بعدی حک و اصلاح خواهد شد.

محققان ما همچنین یک سازمان مردم نهاد دولتی درست کرده‌اند که قرار است کنفرانسی تحت عنوان تشریح علل، مزایا و معایب این شعار ترتیب دهند و جنبه‌های این شعار در سطوح سیاسی، اقتصادی، عشقی، اجتماعی و صنعتی را بررسی موشکافانه نمایند.

از دیگر مصادیق این شعار می توان به طور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

–          انتخاب رشته تحصیلی بر اساس اصرار بی پایان خاله‌ی مادر و عموزاده‌های پدر و تایید والدین که منجر به …

–     صحبت کردن با کنار دستی در هر حال به دلیل اینکه کنارش نشسته‌ایم. حال این کنار دستی می‌تواند غریبه داخل اتوبوس باشد میتواند دوست صمیمی باشد. در هدف گذاری این شاخص بیش از 59 ثانیه سکوت گناه محسوب می‌شود چرا که یک دقیقه سکوت برای شادی و آرامش روح رفتگان است

–          خرید دستگاهها و ماشین آلات گران قیمت برای بنگاه‌های تولیدی و بعد استفاده از آنها به عنوان نردبان، تزییات سالن تولید و …

–          استفاده از دیپلماسی غافلگیر کردن خود چرا که در این حالت دشمن هم غافلگیر می‌شود

–     زاییدن بچه، دختر یا پسر چندان تفاوتی ندارد، آن هم زمانی که زندگی جالب نیست. بعد آن بدبخت می‌آید که به زندگی ما معنا دهد. یعنی چه ؟ یعنی اینکه یک عمر کار کنیم و به او سرویس بدهیم و خوشحال باشیم که داریم یک جوان رعنا تحویل اجتماع می‌دهیم.

–     هدف‌گذاری برای اتمام منابع ملی از طرق مختلف و بر باد دادن آن توسط مدیران صنعتی، خدماتی کودن و حمال. خوشبختانه در زمینه تولید این موجودات تابه حال موفق عمل کرده و می‌توانیم یکی از پیشروترین کشورها در جهان باشیم

–          تدوین شاخص‌های انحرافی برای ارزیابی عملکرد مدیران و انتصاب و ارتقاء ایشان

–     تدوین برنامه‌ای ذهنی و یکپارچه برای انحراف شدید بین علم روز و نیاز صنعت و جامعه با آنچه در دانشگاه به اطلاع جوانان رسانده می‌شود و بعد تلاش برای ارتباط صنعت و دانشگاه

–          عدم درس گرفتن از تجربه و شکست در همه حال و همه جا

–     ساخت اتوبان چندطبقه و تونل عجالتن یک طبقه جهت کاهش ترافیک آن طرف و کنترل ترافیک این طرف با بستن اتوبان و استفاده از جرثقیل و نیروهای دلسوز

–     حضور در مدار سینوسی توسعه اقتصادی سیاسی برای اثبات اینکه نمودارسینوسی از لحاظ ریاضیات اثبات شده و قشنگ است و انحنای آن با نقش‌های هنری قدیمی‌مان هم سازگار است.

–     رد کامل اصول منطقی و روابط علت و معلولی به دلیل اینکه شاید دفعه آینده اینطور نشد. اصولن یکی از جنبه‌های روشنفکری بومی ما این است که شعار منحط «آزموده را آزمون خطاست» را به زباله‌دان تاریخ حواله داده است.

–          تولید خودروهایی پرمصرف و آلوده کننده و به درد نخور و تشکیل کارگروه‌های مختلف برای رفع آلودگی

–          تقویت روحیه ملی مقاومت. حوزه مقاومت چندان مهم نیست مهم مقاومت است که به نوعی اقدامی پیشگیرانه برای فتق محسوب می‌شود.

–          فکر نکردن قبل از حرف زدن و ماله کشی و گه خوردی و منت کشی مداوم در روابط انسانی

–          پیگیری و مداومت در استفاده از چرخه ی بهبود مستمر قول دادن – تاخیر کردن – کنسل شدن – عذرخواهی کردن (PDCA)

–          …

همینجا به زیاده‌گویی خود در این خصوص پایان داده و هشدار می‌دهیم که عدم درمان فتق مرگ است.

Advertisements
دسته‌ها:روزانه
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: